Lekáreň Fontána

Palárikova 1083, 022 01 Čadca

Odstráňte obavy zo svojej liečby

Užívate v súčasnosti viacero liekov ? Už ste sa niekedy zaujímali o ich vzájomné interakcie a možné vedľajšie účinky ? Viete, ako Vaše lieky správne užívať ? Ak ste jedným z tých ľudí, ktorí užívajú väčšie množstvo liekov, budete mať pravdepodobne obavy z možných liekových interakcií a nežiaducich účinkov.

Liekového poradenstvo je služba poskytovaná skúseným lekárnikom. Pri osobnom, diskrétnom rozhovore preskúma Vašu farmakoterapiu a navrhne Vám také opatrenia, aby Vaša liečba bola účinná a bezpečná. Služba liekového poradenstva v našej lekárni Vám pomôže nájsť odpovede na otázky, ktoré si možno kladiete:

  • Prečo užívam svoj liek? Pacient má lepší prehľad o svojich liekoch ak vie, ktorý liek mu na čo pomáha, čo môže viesť aj k väčšej zodpovednosti pri ich užívaní a dôslednejšiemu dodržiavaniu liečebnej schémy.
  • Existujú nejaké vedľajšie účinky? Táto informácia sa dá samozrejme nájsť aj v príbalovom letáku, tu je však úplná informácia o všetkých, často i veľmi zriedkavých rizikách, ktorá navyše môže pôsobiť až odstrašujúco. Preto je potrebné pacienta vopred upozorniť na možné neželané prejavy vhodnou formou.
  • Užívam správne množstvo liekov a v správnom poradí? Iba pri správnom dodržiavaní liečebnej schémy (čas a spôsob užitia lieku, vzťah k jedlu, vzťah k iným liekom) bude liečba bezpečná a v maximálnej miere účinná. Treba pamätať aj na nevhodnosť konzumácie alkoholu v kombinácii s liekmi alebo na iné obmedzenia spojené s užitím lieku (napr. vedenie motorových vozidiel, dietetické pokyny a podobne). A nakoniec ohľad musíme brať aj na liekovú formu lieku (suspenziu pretrepať pred použitím, retardovanú tabletu užiť v celku a pod.).
  • Aké sú možné liekové interakcie mojej liečby ? Niektoré lieky si môžu vzájomne prekážať v účinku a ich efekt sa znižuje. Naopak, niekedy sa účinky liekov na ten istý orgán tela sčítavajú, čo môže viesť k jeho poškodeniu. Čím viac liekov človek užíva, tým viac stúpa riziko interakcie medzi liekmi, a to aj voľnopredajnými. 

Cieľom služby liekového poradenstva je pomôcť Vám, aby ste užívali správne lieky v správnej dávke, správnym spôsobom a v správnom čase. Iba tak bude Vaša liečba úspešná.

…pretože tradičná lekáreň je službou…

Aktuálne z Družstva lekární

Novinky

SVETOVÝ DEŇ DIABETU – 14. NOVEMBER

Vedeli ste, že 14. november je svetový deň DIABETU?  Nie? Prečo práve v tento deň?   Presne 14. novembra 1891 sa narodil kanadský fyziológ Frederick […]

Mýty a fakty o …. CHRÍPKE A PRECHLADNUTÍ

“Najlepším liekom na chrípku a prechladnutie sú antibiotiká.” Omyl. Choroby z prechladnutia i chrípku spôsobujú vírusy. V prvom prípade sú pôvodcom rôzne typy rinovírusov, adenovírus, […]

Mýty a fakty o NÁDCHE

“Nádcha nie je ochorenie.” OMYL I keď je nádcha častým sprievodným javom niektorých, najmä infekčných ochorení, ide o samostatné ochorenie. Nádcha alebo odborne rinitída (z […]

Aktuálna akcia 2023

Akcia 1

Aktuálna akcia 2023

Aktuálne akcie akcie najdte na https://ilekaren.sk

Akcia 2

Osvetová kampaň 13.11. – 24.11.2023

ODBORNÉ DIAPORADENSTVO V LEKÁRŇACH Osvetová kampaň 13.11. – 24.11.2023 viac informácií na https://tradicnalekaren.sk/diabetes/

Akcia 3

Svetový deň diabetu

Svetový deň diabetu 14. November viac informácií na https://tradicnalekaren.sk/diabetes/

Späť na začiatok stránky